Winda - Gdański Archipelag Kultury.

Zadaniem Klubu jest integracja wokół działań twórczych (teatr, muzyka, plastyka) ludzi w różnym wieku, o różnych doświadczeniach i drogach życiowych. Proponowane przez nas imprezy, zajęcia i projekty adresowane są do szerokiego wachlarza odbiorców, również osób niepełnosprawnych.


Winda - Gdański Archipelag Kultury jest organizatorem  m.in. następujących festiwali i przeglądów:

teatralnych:  Festiwal Sztuk Autorskich WINDOWISKO, Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych

muzycznych: Gdańskie Noce Jazsowe, Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej

  
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, podaj adres e-mail:

archiwum

archiwum

Wydmy w fotografii i muzyce


Data: 30 września 2017 zł

„Wydmy w fotografii i muzyce”

- wystawa i koncert

 

30 września 2017

godz. 19:00

wstęp: 10 zł

 

W programie:

- wystawa fotografii analogowej Janusza Mariana Nowackiego

- koncert: Mateusz Grela – fortepian

                Beniamin Grosiak - klarnet

 

 

O twórcach:

Janusz Marian Nowacki (ur. w 1951 roku w Unisławiu) – dziennikarz,

fotograf i typograf; wieloletni prezes Grudziądzkiego Towarzystwa

Fotograficznego „KONTRASTY”. Fotografią zajmuje się od 1968 roku. Brał

udział w krajowych i międzynarodowych wystawach fotograficznych, gdzie

zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia. W roku 1969 odbyła się jego pierwsza wystawa indywidualna w grudziądzkim Klubie „Arabeska”. Na I Wystawie Aktu i Portretu „VENUS”

w Krakowie otrzymał dyplom wyróżnienia, a w 1979 roku na Plenerze Fotografików Krajów Nadbałtyckich w Słupsku zdobył główną nagrodę.

W 1984 roku otrzymał wyróżnienie na VI Ogólnopolskiej Rzemieślniczej Wystawie Fotografii Artystycznej i Użytkowej w Katowicach. W roku 2017 jego prace pokazano na Grudziądzkich Spotkaniach ze Sztuką „Twórcze Podwórze”. Posiada uprawnienia instruktora fotografii oraz uprawnienia zawodowe „artysty fotografika”. Był także członkiem Grupy Twórczej Aktu A-74.

Janusz Marian Nowacki mieszka i pracuje w Grudziądzu.

 

Beniamin Grosiak – absolwent Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku.  Solista, kameralista, pedagog. Współpracował  z wieloma instytucjami muzycznymi takimi jak  Filharmonia w Jeleniej Górze i Filharmonia w Zielonej Górze. Występował również w różnych składach kameralnych między innymi z akordeonem, gitarą. W karierze wykonywał muzykę symfoniczną, kameralną, etniczną, folkową oraz jazzową.  Jego celem artystycznym jest wsparcie kolejnych pokoleń muzyków w poszukiwaniu drogi muzycznej, uwrażliwienie ich na sztukę oraz pomoc w kształtowaniu gustu muzycznego.

 

Mateusz Grela – absolwent Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku. Pianista, kameralista, dyrygent, pedagog. Występował w różnych obsadach kameralnych. Współpracował z wieloma muzykami oraz instytucjami takimi jak Filharmonia Lubelska, Polska Filharmonia Kameralna w Sopocie. Wykonywał muzykę solową, kameralną, etniczną, rozrywkową oraz jazzową. Brał udział w różnych projektach artystycznych. Jego celem jest inspirowanie innych do poszukiwania swojej drogi w świecie sztuki.