Winda - Gdański Archipelag Kultury.

Zadaniem Klubu jest integracja wokół działań twórczych (teatr, muzyka, plastyka) ludzi w różnym wieku, o różnych doświadczeniach i drogach życiowych. Proponowane przez nas imprezy, zajęcia i projekty adresowane są do szerokiego wachlarza odbiorców, również osób niepełnosprawnych.


Winda - Gdański Archipelag Kultury jest organizatorem  m.in. następujących festiwali i przeglądów:

teatralnych:  Festiwal Sztuk Autorskich WINDOWISKO, Spotkania Trójmiejskich Teatrów Niezależnych

muzycznych: Gdańskie Noce Jazsowe, Wrzeszczańskie Dni Muzyki Organowej

  
Jeśli chcesz otrzymywać informacje o nowościach, podaj adres e-mail:

Teatr Leśny - Jaśkowa DolinaWinda - Gdański Archipelag Kultury i Gdański Archipelag Kultury zapraszają na inaugurację sezonu w Teatrze Leśnym!

WIELKA MAJÓWKA rozpocznie się już 26 maja o godzinie 19:00 koncertem znakomitej Doroty Miśkiewicz z projektem PIANO.PL

Nie rezerwujemy biletów, będą sprzedawane godzinę przed koncertem.

Wstęp: 5 zł
---
WYKONAWCY:

Dorota Miśkiewicz - śpiew
Włodzimierz Nahorny - fortepian
MICHAŁ TOKAJ – fortepian
DOMINIK WANIA – fortepian
Atom String Quartet:
Dawid Lubowicz - skrzypce
Mateusz Smoczyński - skrzypce
Michał Zaborski – altówka
Krzysztof Lenczowski – wiolonczela


Koncert PIANO.PL jest kontynuacją bezprecedensowego wydarzenia zrealizowanego w maju 2016 roku w Warszawie, podczas którego na jednej scenie wraz z Dorotą Miśkiewicz zaprezentowali się Leszek Możdżer, Włodzimierz Nahorny, Marcin Wasilewski, Grzegorz Turnau, Andrzej Jagodziński, Bogdan Hołownia, Krzysztof Herdzin, Dominik Wania, Michał Tokaj, Piotr Orzechowski, Tomasz Kałwak, Lutosławski Piano Duo (Bartek Wąsik i Emilia Sitarz), Atom String Quartet oraz gościnnie Henryk Miśkiewicz.


Publiczności w Gdańsku Dorota Miśkiewicz proponuje koncert, będący „pomniejszoną" prezentacją unikalnego przedsięwzięcia, zrealizowanego w Warszawie. Biorą w nich udział trzej pianiści reprezentujący trzy muzyczne pokolenia oraz Atom String Quartet 

Na koncert składają się piosenki należące do kanonu polskiej muzyki, a ich wybór podyktowany został osobistymi sympatiami Doroty, subiektywnym odczuwaniem muzyki i tekstu. 
Decyzje aranżacyjne dotyczące wybranych utworów pozostawione zostały pianistom. Niektóre aranżacje są zaskakujące, pokazują nowe oblicze mniej lub bardziej znanych piosenek, inne dążą do prostoty, nie odbiegając znacznie od oryginałów. Jedne i drugie zachwycają!

-------------
Dorota Miśkiewicz koncertem PIANO.PL składa hołd polskiej pianistyce. Fortepian to polska specjalność, spośród wielu doskonałych muzyków, to właśnie pianiści wiodą w Polsce prym – zauważa. Jako, że gatunkiem najbliższym Dorocie jest jazz, podkreśla nade wszystko dokonania polskich pianistów jazzowych, którzy spektakularnie podążają drogą wyznaczoną niegdyś przez światowej sławy muzyka, Krzysztofa Komedę. Drogą wyznaczoną także przez Fryderyka Chopina, który był nie tylko znakomitym kompozytorem, pianistą, ale i... improwizatorem! 

Płyta CD I DVD PIANO.PL z rejestracją koncertu miała swoją premierę 28 października 2017 wywołując ogromne uznanie krytyków i środowiska muzycznego, które przełożyło się na przyznanie płycie następujących nagród I wyróżnień:

FRYDERYK 2016
Jazzowy Artysta Roku – nominacja dla Doroty Miśkiewicz
Jazzowy Album Roku – nominacja

JAZZ TOP 2016 magazynu Jazz Forum
Zwycięzca w kategoriach:
Najlepszy album
Najważniejsze wydarzenie jazzowe

KORYFEUSZ POLSKIEJ MUZYKI 2016
“Osobowość Roku” – nominacja